Zelená rusko-ukrajinská hranica

Autor: Pavol Gašper | 10.9.2014 o 6:06 | Karma článku: 4,80 | Prečítané:  1051x

Dnes s hrôzou sledujeme, čo sa deje za našou východnou hranicou. Počujeme rozporuplné a hlavne protichodné správy z oboch strán. Pri jednom rozhovore mi môj priateľ pobývajúci v Moskve rozpovedal príhodu práve z tejto zelenej hranice.

Ja som tam nebol, ale kto to pozná, hovorí, že cesty v týchto nekonečných stepiach nie sú veľmi dobre označené.  Idete po širokej asfaltke a ani nezbadáte a zrazu je z nej poľná cesta, ktorá sa po desiatke kilometrov opäť zmení na asfaltku. Bez nejakého zvláštneho označenia. Vtedy ešte neboli GPS a vodiči sa viacej riadili slnkom ako nepresnými mapami. Aj dve autá, ktoré si to mierili z Moskvy na juh k moru, na chvíľu stratili orientáciu a zablúdili v nekonečnom kukuričnom poli.

Zastali a riešili, čo budú robiť ďalej,keď tu z ničoho nič z kukuričného poľa vyšlo veľké nákladné auto. Bolo to na hranici, kde sa pašovalo a vodič to zjavne neriešil. Šiel cesta-necesta. Hlavné bolo minúť „GAIposty“ (stanovište cestnej milície) a colnicu.

Jedno z našich áut sa za nákladiakom rozbehlo a po nejakom čase sa mu ho podarilo aj predbehnúť. Zastavili nákladiak a chceli sa spýtať na cestu.

Vodič nebol veľmi zhovorčivý.Tu svokra môjho priateľa uvidela z auta, ako sa spolujazdec spustil z nákladiaka s „obrezom“ v ruke (puška s odrezanou hlavňou) a obchádza nákladiak.

Hoci sa dnes pri spomienke na to nevie môj priateľ zdržať smiechu, vtedy im všetkým zmrzol úsmev na tvári:

Vtom na poľnej ceste stoji rozkročená stokilová baba, v šľapkách, bermudách, slnečných okuliaroch s detským rámikom,  v ruke má odistený Kalašnikov a z plných pľúc reve: „Suki! Ubľudki! Mať vašu! Ruky verch, budustreľať.“

Všetci od strachu zaľahli na prašnú cestu a ten s obrezom ho odhodil s krikom: „Nestreľajte, nestreľajte...“ Dokonca  aj svokor sa zľakol, pri pohľade na rozzúrenú manželku, no rýchlo sa spamätal a vytiahol svoje dokumenty. Bol milicionár a Kalašnikov mal legálne.

Boli to Ukrajinci. Ale naši turisti už aj tak meškali pol dňa, preto im svokor vzal obrez a roztrhal dokumenty.  Nevedeli, či v kukurici nie sú ešte ďalšie kamióny, preto sa otočili a odvtedy sa vyhýbali takýmto cestám. Iba ak s miestnym sprievodom.

Bolo to dávno. Ale podľa všetkého sa táto hranica nezmenila. Zostala zelená.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?