Zelená rusko-ukrajinská hranica

Autor: Pavol Gašper | 10.9.2014 o 6:06 | Karma článku: 4,80 | Prečítané:  1036x

Dnes s hrôzou sledujeme, čo sa deje za našou východnou hranicou. Počujeme rozporuplné a hlavne protichodné správy z oboch strán. Pri jednom rozhovore mi môj priateľ pobývajúci v Moskve rozpovedal príhodu práve z tejto zelenej hranice.

Ja som tam nebol, ale kto to pozná, hovorí, že cesty v týchto nekonečných stepiach nie sú veľmi dobre označené.  Idete po širokej asfaltke a ani nezbadáte a zrazu je z nej poľná cesta, ktorá sa po desiatke kilometrov opäť zmení na asfaltku. Bez nejakého zvláštneho označenia. Vtedy ešte neboli GPS a vodiči sa viacej riadili slnkom ako nepresnými mapami. Aj dve autá, ktoré si to mierili z Moskvy na juh k moru, na chvíľu stratili orientáciu a zablúdili v nekonečnom kukuričnom poli.

Zastali a riešili, čo budú robiť ďalej,keď tu z ničoho nič z kukuričného poľa vyšlo veľké nákladné auto. Bolo to na hranici, kde sa pašovalo a vodič to zjavne neriešil. Šiel cesta-necesta. Hlavné bolo minúť „GAIposty“ (stanovište cestnej milície) a colnicu.

Jedno z našich áut sa za nákladiakom rozbehlo a po nejakom čase sa mu ho podarilo aj predbehnúť. Zastavili nákladiak a chceli sa spýtať na cestu.

Vodič nebol veľmi zhovorčivý.Tu svokra môjho priateľa uvidela z auta, ako sa spolujazdec spustil z nákladiaka s „obrezom“ v ruke (puška s odrezanou hlavňou) a obchádza nákladiak.

Hoci sa dnes pri spomienke na to nevie môj priateľ zdržať smiechu, vtedy im všetkým zmrzol úsmev na tvári:

Vtom na poľnej ceste stoji rozkročená stokilová baba, v šľapkách, bermudách, slnečných okuliaroch s detským rámikom,  v ruke má odistený Kalašnikov a z plných pľúc reve: „Suki! Ubľudki! Mať vašu! Ruky verch, budustreľať.“

Všetci od strachu zaľahli na prašnú cestu a ten s obrezom ho odhodil s krikom: „Nestreľajte, nestreľajte...“ Dokonca  aj svokor sa zľakol, pri pohľade na rozzúrenú manželku, no rýchlo sa spamätal a vytiahol svoje dokumenty. Bol milicionár a Kalašnikov mal legálne.

Boli to Ukrajinci. Ale naši turisti už aj tak meškali pol dňa, preto im svokor vzal obrez a roztrhal dokumenty.  Nevedeli, či v kukurici nie sú ešte ďalšie kamióny, preto sa otočili a odvtedy sa vyhýbali takýmto cestám. Iba ak s miestnym sprievodom.

Bolo to dávno. Ale podľa všetkého sa táto hranica nezmenila. Zostala zelená.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?