Najlepší biznis

Autor: Pavol Gašper | 17.9.2014 o 7:07 | (upravené 17.9.2014 o 22:29) Karma článku: 6,92 | Prečítané:  1208x

Viete si predstaviť, že prídete do obchodu na nákup a tam Vás požiadajú, aby ste za sebou vytreli podlahu? Predsa v cene výrobkov majú aj upratovanie. A to nie len v luxusných obchodoch, ale aj číňakoch. Ale berieme ako samozrejmosť, ak na určitých miestach  nás žiadajú natiahnuť si návleky. Dokonca sa cítime previnilo, ak nám vytknú, že sme si ich nenavliekli, alebo nás vyženú za dvere. Áno, sú to ambulancie.

Pomaly sa míňajú zdravotnícke zariadenia, kde Vás pošlú kúpiť si návleky niekam preč. Vytrácajú sa aj zariadenia, kde majú v čakárni automat na návleky. Štandardom sa stáva, že návleky sú v krabici v šatni. Keď chcete ísť na vyšetrenie do zariadenia, kde hygiena je jednou z najdôležitejších podmienok, musíte sa za nepriaznivého počasia zbabrať. A nečistota z nôh je zrazu na rukách a na všetkom, čo cez ne prejde. Pritom zdravotnícke zariadenia v cene za výkon majú aj upratovanie. Vykázanie zo zariadenia po návleky je nemorálne – obchodník nevyhodí toho, kto mu donáša nádej na predaj a už vôbec nie toho, kto nechá peniaze. Ale zdravotníctvo je kasta. Neustále počúvame nárek, že je tam málo peňazí. Preto platíme poplatky za potvrdenia, napríklad za ospravedlnenie do školy – jedno euro za potvrdenie, ktoré je vystavené za 15 sekúnd:

1€/15 sec, t.j. 4€/min, t.j. 240 €/hod, t.j. 1 920 €/deň (pri 4-hodinovej práci 960 €/deň), t.j. 28 400 €/mesiac (pri 4-hodinovej práci 19 200 €/mesiac). Ak by náklady za prevádzku zariadenia boli 50%, aj tak je to ...

A to neuvažujem 30,- € za odber vzorky na žltačku. Niektorí tvrdia, že sa vykazujú čierne vzorky ...

To je tá slovenská chudoba. Alebo nenažratosť?

Nechcete si zriadiť živnosť na vydávanie potvrdení?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?