Väčší hrdinovia ako Sagan - pokračovanie

Autor: Pavol Gašper | 11.9.2017 o 8:08 | Karma článku: 1,03 | Prečítané:  161x

Príbeh dvoch chlapcov z Popradu si prečítali mnohí a prišli, ako sme aj čakali, rôzne reakcie.  Ukázalo sa, že v našej krajine sa nájdu aj ľudia s otvoreným srdcom.  

Vedelo o nich len blízke okolie a každý pomáhal ako mohol. No  ich situácia sa veľmi neriešila. Bola stabilizovaná – zlá. Preto sme po dohode s ich najbližším okolím uverejnili ich príbeh, ktorý vyšiel v regionálnych novinách. Je logické, že bez tohto kroku by sme nič neuverejnili. Jediným cieľom bolo nájsť riešenie ich situácie, na ktorom sa neustále pracuje.

Po tom, čo tento príbeh vyšiel na môj podnet v regionálnych novinách, ozvalo sa viacero ľudí, že chcú reálne pomôcť. Ukázalo sa, že v našej krajine sa nájdu aj ľudia s otvoreným srdcom.

Pôvodne chlapci nestáli o pozornosť, čo je celkom prirodzené. Otvorene sme si so starším z bratov pohovorili a prebrali možnosti ďalšieho postupu. Zobral si čas na rozmyslenie a poradu s blízkymi ľuďmi. Následne si založil transparentný účet vo FIO banke a súhlasil s uverejnením svojho mena aj čísla účtu na celoštátnej úrovni:

Dalibor Hvalčák

SK1783300000002301262804

https://www.fio.sk/ib2/transparent?a=2301262804

Ak sa aj vás príbeh dotkol a chcete pomôcť, bude to vítané. Dve susedy, ktoré o nich najviac dbajú a po víkendoch im varievajú a pozývajú k sebe na obed, sú predsa len starnúce dôchodkyne s typicky slovenským seniorským príjmom.

Za pomoc vám ďakujeme v mene chlapcov. Pomoc budú potrebovať ešte niekoľko rokov, preto sú pravidelné, aj keď menšie čiastky, vítané.  

PS: Pre mňa je Dalibor  väčší hrdina ako Sagan. Hoci si nášho cyklistického majstra veľmi vážim, Dalibor musel pre svoju a bratovu existenciu  bojovať viac a dlhšie ako Peťo na majstrovstvách sveta a obetoval všetko, čo bolo potrebné, len aby mohli zostať s bratom spolu a neboli odkázaní na sociálnu pomoc štátu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Atmosféra nedôstojných príjmov a života nás ničí, z nej pramenia spoločenské nedorozumenia.

KOMENTÁRE

Čo je to sloboda

Sloboda prináša ťarchu vlastnej aktivity.


Už ste čítali?